Konkurs za izbor dekana Fakulteta prirodnih i tehničkih nauka

Date:

Monday, September 18, 2017 - 09:27

Na osnovu člana 137. Zakona o visokom obrazovanju (,,Službene novine Kantona Sarajevo“, broj: 33/17) – udaljem tekstu: Zakon, a u vezi sa Odlukom Fakulteta prirodnih i tehničkih nauka broj: IUS-FENS-06-945-1/17 od 31.03.2017. godine, Internacionalni univerzitet u Sarajevu raspisuje:

za izbor dekana (rukovodioca organizacione jedinice)

Pozicija:

1)    Dekan Fakulteta prirodnih i tehničkih nauka ............................................... 1 izvršilac

Opis poslova:
    Koordiniranje rada na fakultetu, predsjedavanje Vijećem fakulteta;
    Predlaganje akademskih, naučno-istraživačkih i finansijskih planova fakulteta prema rektoru Internacionalnog univerziteta u Sarajevu (u daljem tekstu Univerzitet);
    Organizovanje i rukovođenje radom na fakultetu;
    Odlučivanje o korištenju sredstava fakulteta, saglasno finansijskim planovima fakulteta, odobrenim od strane Upravnog odbora Univerziteta;
    Osiguranje efikasnog, ekonomičnog i svrsishodnog korištenja sredstava dodijeljenih fakultetu od strane Univerziteta;
    Zastupanje i predstavljanje fakulteta u skladu sa Zakonom i Statutom;
    Izvršavanje odluka Vijeća fakulteta i organa Univerziteta;
    Donošenje akata u skladu sa Statutom i drugim općim aktima Univerziteta;
    Predlaganje organizacijske, akademske i neakademske strukture na fakultetu;
    Davanje mišljenja u postupku utvrđivanja sistematizacije radnih mjesta na Univerzitetu; i
    Obavljanje drugih poslova propisanih Statutom  i drugim općim aktima Univerziteta.

Pravo prijave na Konkurs imaju članovi akademskog osoblja u nastavnom zvanju iz člana 93. stav (2) Zakona, koji su u radnom odnosu sa punim radnim vremenom na Fakultetu prirodnih i tehničkih nauka.

Dekan se bira na mandatni period od četiri (4) godine sa mogućnošću još jednog uzastopnog izbora.

Kandidati koji se prijavljuju na konkurs za izbor dekana dužni su, uz prijavu na konkurs, priložiti slijedeće dokumente:

a)    Biografiju/CV;
b)    Uvjerenje o državljanstvu za kandidate koji su državljani Bosne i Hercegovine, odnosno ovjerenu kopiju identifikacione stranice pasoša za kandidate koji nisu državljani Bosne i Hercegovine;
c)    Odluku o posljednjem izboru u zvanje; i
d)    Uvjerenje o radnom odnosu sa punim radnim vremenom na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu.

Uz navedenu dokumentaciju kandidati koji se prijavljuju na konkurs za izbor dekana dužni su dostaviti i program rada i razvoja fakulteta, za mandatni period, u pisanoj i elektronskoj formi.

Dokumenti se dostavljaju u originalu ili ovjerenoj kopiji.

Prijave sa potrebnim dokumentima i naznakom „PRIJAVA ZA KONKURS ZA IZBOR DEKANA - NE OTVARAJ, OTVARA KOMISIJA“, dostaviti lično na adresu: Internacionalni univerzitet u Sarajevu, Fakultet prirodnih i tehničkih nauka, Hrasnička cesta 15, 71210 Ilidža-Sarajevo.

Neblagovremene prijave se neće uzimati u razmatranje. Konkursna dokumentacija se neće vraćati.

Konkurs ostaje otvoren 8 dana od dana objavljivanja.