Četvrti "BHOI" zimski kamp mladih informatičara

Ponedeljak, Januar 25, 2016 - 10:00 to Petak, Februar 5, 2016 - 17:00

U periodu od 25. - 29. januara i 1. - 5. februara 2016. godine, u prostorijama Internacionalnog univerziteta u Sarajevu (IUS) bit će održan 4. po redu "BHOI" zimski kamp mladih informatičara. Ovaj Kamp je mjesto na kojem možete steći vrijedna iskustva, usvojiti početna i napredna znanja iz različitih oblasti takmičarskog programiranja u programskom jeziku "C++", te upoznati prijatelje iz cijele Bosne i Hercegovine.

Pravo na učešće imaju učenici svih srednjih škola na području Bosne i Hercegovine, bilo da je riječ o apsolutnim početnicima ili o učenicima s višegodišnjim programerskim iskustvom. Dinamika kampa predviđa svakodnevna trosatna predavanja i četverosatne vježbe na računaru, dok će u večernjim satima biti organizirane dodatne prigodne prezentacije/predavanja.

Svi učesnici će dobiti certifikate o završenom kampu, a oni koji se na takmičenju posljednjeg dana pokažu kao najbolji, dobit će i vrijedne nagrade. Domaćin ovogodišnjeg Kampa je Internacionalni univerzitet u Sarajevu (IUS).

BHOI