SBF Start-up Challenge, sjajna prilika za studente IUS-a!

Srijeda, April 17, 2019 - 10:00

Sjajna prilika za studente IUS-a!

1 – Da li si/ste mlad student/tim koji studira u Bosni i Hercegovini?
2 – Da li imate dobru poslovnu ideju i plan da započnete svoj biznis?
3 – Da li ti/vam je potrebna finansijska podrška?

Ukoliko je Vaš odgovor na ova tri pitanja “da” savjetujemo da se prijavite na natječaj „SBF Start-up Challenge“ koji se organizira u sklopu Sarajevo biznis foruma! O čemu se zapravo radi?

Bosna Bank International (BBI) d.d. Sarajevo, uz podršku partnera i u saradnji sa TV Hayat, pokrenula je projekat takmičenja univerzitetskih timova u pripremi i predstavljanju poslovnih ideja pod nazivom „SBF Start-up Challenge“.

Cilj takmičenja je pružiti mogućnost mladim ljudima koji imaju poslovne ideje da ih realiziraju i pokrenu vlastiti biznis.

Nagradni fond iznosi preko 60 hiljada KM koji, osim direktne novčane podrške uključuje i marketinške usluge, pravnu podršku kao i stručnu edukaciju.

Učešće u takmičenju mogu prijaviti studenti ili svršenici nekog od univerziteta u našoj državi, starosti do 30 godina.

Univerzitetske timove i njihove biznis ideje ocjenjivat će stručni žiri sačinjen od uglednih bh. privrednika i vodećih ljudi najznačajnih bh. kompanija, a takmičenje će biti snimano i emitovano u programu TV Hayat. Pobjednički timovi će imati priliku prisustvovati i predstaviti svoje poslovne planove i ideje potencijalnim investitorima iz zemlje i inostranstva na jubilarnom 10. Sarajevo Business Forumu (SBF) 2019 koji će biti održan od 17. do 19. aprila 2019. godine u glavnom gradu naše države.

„Želimo ponukati mlade ljude da se natječu u znanju, te popularizirati poduzetništvo i promovisati pozitivne vrijednosti. Svrha projekta je podizanje svijesti o značaju poduzetništva uz motivisanje univerzitetski obrazovanih mladih ljudi u Bosni i Hercegovini da se uključe u poduzetničke aktivnosti. Želimo da mladi ljudi razmišljaju kako da postanu poslodavci, kako da unovče svoje znanje na tržištu kroz vlastite poduzetničke poduhvate, odnosno kako da pokrenu i vode vlastiti biznis“, izjavio je idejni tvorac projekta Amer Bukvić, predsjednik Uprave BBI banke, dodajući kako se nada da će pametni i vrijedni mladi ljudi iskoristiti ovu priliku.

Popunjene prijave zajedno sa svim pratećim dokumentima potrebno je poslati najkasnije do 4. februara 2019. godine na email adresu: SBFtakmicenje@sarajevobusinessforum.com.

Informacije o takmičenju SBF Start-up Challenge potražite ovdje:

(Imamo informaciju da je rok produžen kako bi sa sakupilo više prijava, tako da još uvijek nije kasno da se prijavite! Molimo da za rok i druge dodatne informacije kontaktirate isključivo organizatora takmičenja.)