Fondacija za razvoj obrazovanja Sarajevo

SEDEF

Fondacija za razvoj obrazovanja Sarajevo

SEDEF

Fondacija za razvoj obrazovanja Sarajevo je osnovana u Sarajevu 2001. godine kao nevladina organizacija sa osobinama vakufa kao što je iskazano u Zakonu Bosne i Hercegovine. Registrirana je od strane Ministarstva pravde Federacije Bosne i Hercegovine sa svrhom da traži i kreira akademske, materijalne i pravne uslove za napredovanje obrazovanja u Bosni i Hercegovini.

Grupa poslovnih ljudi iz Turske, te nekoliko intelektualaca iz Bosne i Hercegovine, kao osnovači zajednički rade na ostvarivanju planova Fondacije. Osnivači se slažu da upravljanje i vlasništvo Fondacije imaju vakufski karakter.

Upravljajuća i stručna tijela ove Fondacije su:

Upravni odbor IUS-a

Izvršni komitet Fondacija za razvoj obrazovanja Sarajevo

Skupština Fondacije za razvoj obrazovanja Sarajevo

Savjetodavni odbor IUS-a

Članovi Upravnog odbora Fondacije i osnivači su:

Hasan Topaloğlu (predsjednik)

M.Sc. Şaban Erden (član Upravnog odbora)

İLİM YAYMA VAKFI (predstavnik Nurettin Alan član Upravnog odbora)

Dr. Mehmet Köse

Prof. dr. Adem Baştürk

ENSAR VAKFI (predstavnik İsmail Şirin)

Abdurrahman Selçuk Berksan

Abdullah Baysak

KALEM VAKFI (predstavnik Musa Şahin)

Orhan Özyurt

TÜRGEV VAKFI (predstavnik Yasemin Solmaz)

Mehmet Alacacı

Fondacije za razvoj obrazovanja Sarajevo

Draga omladino,

Studiranje na univerzitetu je univerzalna metoda kojom stvaramo i temeljimo naš život na znanju. Univerziteti prenose svjetlo nauke, umjetnosti i kulture u naše živote. Univerzitetsko obrazovanje nije samo proces kojim stječemo profesiju, nego i način da postignemo i širimo kulturno bogatstvo, kognitivnu dosljednost i intelektualnu zrelost.

Kao Fondacija za razvoj obrazovanja Sarajevo, mi smo mobilizirali našu energiju kako bismo osnovali univerzitet sa namjerom obrazovanja mladih ljudi u Evropi i diljem cijelog svijeta u modernom okruženju.

Predsjednik Fondacije za razvoj obrazovanja Sarajevo

Hasan TOPALOĞLU

Internacionalni univerzitet u Sarajevu - Najbolji privatni univerzitet u Bosni i Hercegovini

Featured Posts