LABORATORIJI

Laboratorija za genetiku i bioinžinjering

Laboratorije za Genetiku i Bioinžinjering se sastoje od četiri dijela. Ove laboratorije omogućavaju osnovna i primjenjena istraživanja u polju Genetike i Bioinžinjeringa (GBE). Laboratorija 1 za Genetiku i Bioinžinjering se koristi za studente dodiplomskog studija i omogućava potrebne radno okruženje za studente da bi se upoznali sa osnovnim konceptima GBE, dok su tri ostale laboratorije posvećene cilju istraživanja za studente na diplomskom nivou.

Laboratorija njenim korisnicima nudi mogućnost izvođenja eksperimenta na genetskom i proteinskom inžinjeringu, mikrobiološku analizu i pruža osnovne tehnologije koje se koriste u biologiji molekularnih ćelija, koja ispituje DNK, RNK, hromozome, proteine i određene metabolite u ćeliji.