Međunarodna radionica i konferencija: "Urbanističko-arhitektonsko rješenje problema u savremenom gradu: slučaj Sarajeva"

Petak, Novembar 14, 2014 - 10:00

Od 10-14. novembra 2014. godine, na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu će se održati Međunarodna konferencija i radionica. Konferenciju i radionicu organizira Internacionalni univerzitet u Sarajevu (BiH) u saradnji sa Tehnološkim univerzitetom Silesian u Gliwice-ma (Poljska) i PWSZ Univerzitetom u Racibórz-u (Poljska). Ovaj događaj će se održati u svečanom amfiteatru Internacionalnog univerziteta u Sarajevu (IUS), u prizemlju zgrade A.

Teme:

1. Redefinisanje centralnog gradskog područja Sarajeva.

2. Jačanje glavnih sastava (osi/kota) urbane jezgre Sarajeva.

3. Stvaranje linearnog pristupa gradu prateći glavni saobraćajni čvor i stvaranje uslova za revalorizaciju post-industrijskih područja.

Koordinatori radionice i konferencije su:

• Profesor Joanna Sokołowska-Moskwiak
• Profesor Ewa Stachura