IntervetWB - Internship for VET students from BiH

IUS Life centar za cjeloživotno učenje Internacionalnog Univerziteta u Sarajevu vas obavještava da je otvoren novi javni poziv za jednomjesečnu  IntervetWB učeničku praksu u Lyonu, Francuska.

Poziv je otvoren za sve učenice i  učenike srednjih stručnih / strukovnih škola iz Bosne i Hercegovine koje su se registrovale za učešće u projektu IntervetWB!

Prije nego što pristupite registraciji, prvo pažljivo pročitati sve upute i dokumente IntervetWB poziva!

Učenice i učenici koji budu selektirani će morati imati odobrenje i saglasnost svoje škole za odlazak na praksu u EU.

! Za ulazak, izlazak i boravak u Francuskoj će se poštovati akutelne epidemiološke mjere, propisane od strane službenih institucije te zemlje.
! Kompanije koje će primiti učenike na praksu u zemljama EU traže dokaz o punoj vakcinaciji učenika.
Vakcine odobrene u EU su: Pfizer, AstraZeneca, Moderna i Johnson&Johnson.

Informacije o praksi:
  • JEDNOMJESEČNA PRAKSA - odredište, Lyon, Francuska, 11 učenica/učenika (17+godina)
Idealna prilika za učenice/učenice koji ove godine završavaju srednju školu!!!

Rok za prijavu: 20.06.2022.
Putni troškovi, osiguranje i smještaj su pokriveni sredstvima IntervetWB projekta.
Organizator jednomjesečne prakse u ovom pozivu je: SEPR, Lyon. će učenicima obezbijediti smještaj, džeparac za hranu i karte za lokalni prevoz.

Planirano vrijeme odlaska na praksu: septembar 2022.

BH srednjoškolci će biti u pratnji odrasle osobe.

Sve informacije o javnim pozivima možete naći ovdje.

Pozivamo sve naše srednjoškolke i srednjoškolce da se prijave i budu dio neponovljivog Erasmus + programa razmjene učenika širom Evrope!

Za sva pitanja stojimo na raspolaganju.