KONKURS za izbor dekana Pravnog fakulteta

11.04.2023

Na osnovu člana 72. Zakona o visokom obrazovanju (,,Službene novine Kantona Sarajevo“, broj: 36/22) - u daljnjem tekstu Zakon, člana 63. Statuta Internacionalnog univerziteta u Sarajevu, a u vezi sa Odlukom Vijeća Pravnog fakulteta, broj: IUS-FLW-15-2923/22 i Odluke o izboru v.d. dekana Pravnog fakulteta, broj: IUS-FLW-15-2920/22, Vijeće Pravnog fakulteta Internacionalnog univerziteta u Sarajevu raspisuje:

za izbor dekana Pravnog fakulteta

Pozicija:

1)      Dekan Pravnog fakulteta…………………………………………………...................1 izvršitelj/izvršiteljica

Opis poslova:

• Koordiniranje rada na Fakultetu, predsjedavanje Vijećem Fakulteta;
  • Predlaganje akademskih, naučno-istraživačkih, umjetničko-istraživačkih i finansijskih planova Fakulteta prema rektoru Internacionalnog univerziteta u Sarajevu;
  • Organizovanje i rukovođenje rada na Fakultetu;
  • Odlučivanje o korištenju sredstava Fakulteta, saglasno finansijskim planovima Fakulteta, odobrenim od strane Upravnog odbora Univerziteta;
  • Osiguranje efikasnog, ekonomičnog i svrsishodnog korištenja sredstava dodijeljenih Fakultetu od strane Univerziteta;
  • Zastupanje i predstavljanje Fakulteta u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju i Statutom;
  • Izvršavanje odluka Vijeća Fakulteta i organa Univerziteta;
  • Donošenje akata u skladu sa Statutom i drugim općim aktima Univerziteta;
  • Predlaganje organizacijske, akademske i neakademske strukture na Fakultetu;
  • Davanje mišljenja u postupku utvrđivanja sistematizacije radnih mjesta na Univerzitetu;
  • Obavljanje drugih poslova propisanih Statutom i drugim općim aktima Univerziteta.

Pravo prijave na Konkurs imaju članovi/članice akademskog osoblja u zvanju docenta, vanrednog ili redovnog profesora koji su u radnom odnosu sa punim radnim vremenom na Univerzitetu i da ispunjavaju druge uslove propisane Statutom i Zakonom.

Dekan se bira na mandatni period od četiri (4) godine sa mogućnošću još jednog uzastopnog izbora.

Kandidati/kandidatkinje koji se prijavljuju na konkurs za izbor dekana dužni su, uz prijavu na konkurs, priložiti sljedeće dokumente:

• Biografiju/CV;
  • Uvjerenje o državljanstvu BiH (ne starije od 6 mjeseci) za kandidate koji su državljani Bosne i Hercegovine ili ovjerenu kopiju prve stranice pasoša za kandidate koji nisu državljani Bosne i Hercegovine;
  • Odluku o posljednjem izboru u zvanje; i
  • Uvjerenje o radnom odnosu sa punim radnim vremenom na Univerzitetu.

Uz navedenu dokumentaciju kandidati/kandidatkinje koji se prijavljuju na konkurs za izbor dekana dužni su u pisanoj formi dostaviti program rada i razvoja Fakulteta za mandatni period.

Dokumenti se dostavljaju u originalu ili ovjerenoj kopiji.

Konkurs ostaje otvoren osam (8) dana od dana objavljivanja.

Konkursna dokumentacija se neće vraćati.

Prijave sa potrebnim dokumentima i naznakom „PRIJAVA ZA KONKURS ZA IZBOR DEKANA PRAVNOG FAKULTETA - NE OTVARAJ, OTVARA KOMISIJA“, dostaviti lično na adresu: Internacionalni univerzitet u Sarajevu, Hrasnička cesta 15, 71210 Ilidža, Sarajevo.

Nepotpune i neblagovremene prijave se neće uzimati u razmatranje.