Ana içeriğe atla

IntervetWB - JAVNI POZIV: TROMJESEČNE PRAKSE u kompanijama u Italiji / Francuskoj

IUS Life centar za cjeloživotno učenje Internacionalnog univerziteta u Sarajevu (IUS), vas obavještava da je otvoren novi javni poziv za tromjesečne IntervetWB učeničke prakse u kompanijama u Italiji i Francuskoj.

Dragi srednjoškolci, prije nego što pristupite registraciji, prvo pažljivo pročitajte sve upute i dokumente IntervetWB projekta!!!
Samo učenice/učenici iz škola koje su se registrovale za IntervetWB projekat se mogu prijaviti i učestvovati u selekciji.
Registraciju škola može izvršiti rukovodstvo škole ili razredni starješina uz sagalsnost direktora škole.
Učenice i učenici koji budu selektirani će morati imati odobrenje i saglasnost svoje škole za odlazak na praksu u EU.
Takođe, na samom početku ovog poziva važno je naglasiti da su restrikcije za ulazak u EU relaksirane ali da kompanije koje će primiti učenike na praksu, traže dokaz o punoj vakcinaciji učenika.
Vakcine odobrene u Italiji i Francuskoj su Pfizer, AstraZeneca, Moderna i Johnson&Johnson.

U nastavku e maila su informacije o praksama:
  • TROMJESEČNA PRAKSA - odredište, Bolonja Italija - 5 učenica/učenika (18+godina)
  • TROMJESEČNA PRAKSA - odredište Lyon, Francuska - 4  učenice/učenika (18+ godina)
Idealna prilika za  učenice/učenice koji  ove godine završavaju srednju  školu!!!

Rok za prijavu: 01.06.2022.
Putni troškovi, osiguranje, smještaj su pokriveni grantom IntervetWB projekta.
Organizator tromjesečnih praksa u ovom pozivu su Uniser, Learning Mobility, Bolonja, Italija SEPR, Lyon, France.
Ove dvije institucije će učenicima obezbijediti džeparac za hranu.
Planirano vrijeme odlaska na praksu: septembar 2022.

Posebni uvjeti za prakse u Francuskoj!!!

Prednost imaju srednjoškolci čiji su smjerovi vezani za turizam, hotelijerstvo, gastronomiju, kulinarstvo, pripremu hrane, poslastičarstvo, frizerske i kozmetičarske usluge, auto mehaničarske usluge.

! Samo ukoliko prijavljeni kandidati govore francuski jezik, mogu se prijaviti da rade praksu u sektorima kao što su mašinski/metalni sektor, trgovina, tehničar nutricionista, operater za građevinske mašine i mašine za prenos, operater na CNC alatnim mašinama, programiranje na CNC mašinama, tehničar za telekomunikacije-elektroniku.

Sve informacije o javnim pozivima možete naći ovdje.

Pozivamo sve naše srednjoškolke i srednjoškolce da se prijave i budu dio Earsmus + razmjene učenika širom Evrope!

Za sva pitanja stojimo na raspolaganju.

International University of Sarajevo. Best Private University of Bosnia and Hercegovina

Featured Posts

İletişim