TBD
International University of Sarajevo

Ljetna škola "Islam u savremenom svijetu"

Internacionalni univerzitet u Sarajevu (IUS) u saradnji sa Centrom za napredne studije (Sarajevo) organizuje 12. ljetnu školu pod nazivom „Islam u savremenom svijetu“.

Program je dizajniran za studente dodiplomskog i master studija. Predavanja će uglavnom pokrivati ​​sljedeće dvije teme:

Ključna pitanja savremene islamske misli
Islam u Evropi

Predavači:

Ferid Muhić, dr. Ardian Muhaj, dr. Dževada Susko, dr. Ermin Sinanović, dr. Mirza Sarajkić, dr. Mentor Beqa, dr. Harun Karčić, dr. Hikmet Karčić, dr. Ehlimana Memišević, dr. llir Kalemaj, dr. Sehija Dedović, Đermana Kurić, Amb. Muhamed Jusić, amb. Amel Kovačević, g. Omer Kajoshaj i dr. Ahmet Alibašić.

Važne napomene:

• Prevoz automobilom, autobusom ili vozom, troškove hrane i smeštaja snosi organizator.
  • Učesnici izvan Balkana morat će pokriti svoje putne troškove do i iz Podgorice ili Sarajeva.
  • Sve ostale troškove snosi organizator.
  • Učesnici se moraju pobrinuti za svoje putno zdravstveno osiguranje.
  • Programski jezik je engleski.

Prijave na:

Rok za prijavu:

5. juna 2022

Događaj će se održati od 2. do 9. avgusta 2022.

Za više pitanja kontaktirajte: summerschools@cns.ba.

Internacionalni univerzitet u Sarajevu - Najbolji privatni univerzitet u Bosni i Hercegovini

Featured Posts